REKLAMA

W Rzeszowie odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

RZESZÓW / PODKARPACIE. 29 listopada odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pod hasłem: “Dosyć słów, teraz czyny”. W strajku wezmą udział 24 polskie miasta.

60895959_2277043842376218_6910862473893511168_n

Foto: facebook / Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Rzeszów

Po wrześniowej mobilizacji zdecydowana większość partii tworzących nowy parlament, podpisała nasze postulaty, jednocześnie zobowiązując się do ich realizacji. Tak jak zapowiadaliśmy – nie wystarczą nam obietnice i puste słowa. Kryzys klimatyczny musi być priorytetem parlamentu, bez względu na jego skład – z tego powodu nawet świeżo po wyborach, oczekujemy od jego nowych członków natychmiastowych i zdecydowanych działań – piszą w facebookowym wydarzeniu organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Rzeszów.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się w Rzeszowie po raz trzeci. Ostatnio rzeszowska młodzież protestowała 20 września bieżącego roku. Teraz strajk odbędzie się 29 listopada. Jego data zbiega się z dniem wielkich wyprzedaży w sklepach – Black Friday. Nie jest to przypadek. Według organizatorów ten dzień jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka, która dąży jedynie do chwilowego zysku. Przemysł przyczynia się do uwalniania dużej ilości gazów cieplarnianych, które unoszą się do atmosfery.

Polska jest jednym z największych trucicieli w Europie, a mimo to nadal nie ma wystarczająco ambitnych planów na wyzerowanie (netto) emisji gazów cieplarnianych. Tydzień po proteście, 6 grudnia, odbędzie się kolejny szczyt – COP25 w Madrycie, jednak co z tego, że podpisywane będą coraz to nowe umowy międzynarodowe, jeżeli zawarte w nich ustalenia nie będą realizowane – pytają organizatorzy.

Trzeba zmusić władze do faktycznego działania, dlatego znów wyjdziemy na ulice, żeby przypomnieć politykom i polityczkom o ciążącej na nich odpowiedzialności – informuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Rzeszów.

Rzeszowski protest rozpocznie się w piątek, 29 listopada o godzinie 12:00 obok sceny w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1153553438176375

22-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-odbedzie-sie-mlodziezowy-strajk-klimatyczny-6386-00r2kc