REKLAMA

W Rzeszowie jest taki ogród, w którym przyrodę poznaje się wszystkimi zmysłami (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Przy Zespole Szkół Specjalnych im.UNICEF w Rzeszowie powstał niezwykły ogród. Mogą z niego korzystać nie tylko niepełnosprawni intelektualnie uczniowie placówki lecz również mieszkańcy miasta. Ogród polisensoryczny, bo tak brzmi jego właściwe określenie, znajduje się na pięcioarowej działce. Jest przede wszystkim miejscem terapii, a także odpoczynku. Rośliny, które w nim posadzono zostały tak dobrane, aby umożliwiały poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Stąd nazwa ogrodu. Znajdują się tutaj również urządzenia, dzięki którym można wykorzystując wzrok i słuch, poznawać “dogłębnie” przyrodę. W ogrodzie znalazły się też także ławki, huśtawka, fontanna i pergole.

Idea ogrodów polisensorycznych rozwinęła się na świecie dopiero w XX wieku. W Polsce takie projekty znane są zaledwie od kilku lat. Ogród polisensoryczny na rzeszowskim osiedlu Baranówka jest pierwszym tego typu ogrodem w mieście.

 

24-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-jest-taki-ogrod-w-ktorym-przyrode-poznaje-sie-wszystkimi-zmyslami-zdjecia