REKLAMA

W Rzeszowie brakuje mieszkań komunalnych

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia na mieszkanie komunalne czeka ponad 700 rodzin. Niestety zasoby, jakimi dysponuje Biuro Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Rzeszowa w rzeczywistości nie zaspokajają aktualnych potrzeb.Mamy trzy tysiące mieszkań – mówi rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki – kolejka powinna zmaleć w momencie, kiedy zostanie wybudowany nowy blok komunalny przy ul. Zielonej. Jak do tej pory powstały już dwa tego typu budynki przy ul. Strzelniczej. Ponadto miasto adaptowało na mieszkania lokale innych nieruchomości.

Tak było w przypadku budynku po byłym hotelu Zelmer przy ul. Hoffmanowej oraz domu pielęgniarek przy ul. Litewskiej. Jak zaznacza rzecznik prezydenta, raczej nie ma co liczyć na to,  że kolejka będzie  malała i ktoś z oczekujących sam znajdzie sobie mieszkanie. Maciej Chłodnicki dodaje, że rocznie wpływa około 100 podań o przyznanie lokalu, z których komisja mieszkaniowa pozytywnie rozpatruje blisko 40 wniosków.

ummmm

 

 

 

 

14-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-rzeszowie-brakuje-mieszkan-komunalnych