REKLAMA

Od dzisiaj miasto liczy kierowców. Trzeba zsynchronizować sygnalizację świetlną

RZESZÓW. Prace te związane są z wdrażaniem w Rzeszowie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

Od najbliższego poniedziałku (9 marca br.) na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną rozpoczną się prace związane z przystosowaniem elektronicznego liczenia pojazdów do nowego systemu sterowania ruchem samochodów. Pętle indukcyjne znajdujące się w nawierzchni przed sygnalizatorami będą zliczać samochody i w zależności od ich ilości na danym kierunku jazdy będą sterować sygnalizacją.

W praktyce będzie to oznaczać, że na kierunku, na którym czeka tylko kilka samochodów czas działania  zielonego światła będzie krótszy. Na pozostałych kierunkach, na których będzie większa ilość samochodów, zielone światło będzie się świeciło dłużej kosztem kierunków, na których jest większa ilość aut – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W pierwszej kolejności synchronizacja obejmie skrzyżowania na ulicach: Krakowskiej, Witosa, Batalionów Chłopskich, Powstańców W-wy, Armii Krajowej oraz Rejtana. Testy potrwają do 13 marca.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę – dodaje Chłodnicki.

20150113_124143

06-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-poniedzialek-miasto-zajmie-sie-liczeniem-kierowcow-i-synchronizacja-sygnalizacji-swietlnej