REKLAMA

W piątek wmurowanie kamienia węgielnego pod budowany most łączący ul. Rzecha z ul. Lubelską

RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc na piątek, 13 lutego, zaplanował oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod most budowany w ramach domknięcia obwodnicy Rzeszowa od strony północno-wschodniej. Pojawią się goście specjalni.

 

most_rzecha_lubelska

Na tym symbolicznym wydarzeniu poza władzami Rzeszowa pojawią się m.in.: wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wender, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak.

Droga o łącznej długości ponad 1,8 km powstaje od skrzyżowania ul. Rzecha z ul. Załeską do ul. Lubelskiej wraz z podwieszanym mostem nad Wisłokiem.

Projektowana trasa drogowa łączy prawobrzeżną i lewobrzeżną część miasta Rzeszowa w jego północnej części i jest domknięciem obwodnicy Rzeszowa od strony północno-wschodniej – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Droga rozpoczyna się od skrzyżowania ulicy Załęskiej z ul. Rzecha i biegnie do ul.Ciepłowniczej w części w śladzie istniejącej ul. Rzecha, następnie prosto od ul. Ciepłowniczej do ul. Lubelskiej przecinając zbiornik technologiczny PGE EC i rzekę Wisłok, gdzie projektowany jest obiekt mostowy o długości ponad 480m i wysokości około 110m, czyli drugi pod względem wysokości w Polsce – dodaje.

Jak przekonują urzędnicy, budowa drogi poprawi dostępność do lotniska w Jasionce oraz upłynni ruch w samym centrum Rzeszowa. Strategicznym celem projektu jest poprawa funkcjonalności transportu miejskiego poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego ze śródmieścia na północną obwodnicę miasta.

Wartość inwestycji to ponad 176 mln zł. Miasto ma otrzymać 85 proc. dofinansowania unijnego.

12-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-piatek-wmurowanie-kamienia-wegielnego-pod-budowany-most-laczacy-ul-rzecha-i-lubelska