REKLAMA

W niedzielę w Rzeszowie Piknik Europejski z Robertem Biedroniem

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę na rzeszowskich bulwarach zorganizowany zostanie Piknik Europejski pod hasłem: “Jaka Polska w Europie?”. Weźmie w nim udział europoseł Robert Biedroń.

Przechwytywanie_218

Foto: Bartosz Frydrych / archiwum Rzeszów24.pl

 

Piknik Europejski “Jaka Polska w Europie?” odbędzie się w niedzielę 11 lipca na bulwarach. Początek zaplanowano na godzinie 15:30.

Wracamy do życia! Wpadnij na piknik z Robertem z Biedroniem. Podczas spotkania porozmawiamy w miłej, słonecznej atmosferze o tym jak urządzić wspólnie Polskę po pandemii – informują organizatorzy.

Uważają, że pandemia obnażyła w Polsce słabo funkcjonujące obszary, jak ochrona zdrowia, rynek pracy, czy edukacja.

Musimy wykorzystać ten trudny okres w nadzieję na inną Polskę. Polskę, w której mamy sprawnie działającą ochronę zdrowia, nowoczesną edukację czy rynek pracy dostosowany do współczesności. Jeśli chcesz o tym porozmawiać i spędzić czas w miłej atmosferze nie może cię tam zabraknąć. Do zobaczenia! – zachęcają do udziału organizatorzy wydarzenia.

 

W pikniku weźmie udział europoseł Robert Biedroń. Biedroń pochodzi z Rymanowa, wychował się w Krośnie. W latach 2001–2009 był inicjatorem i prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W 2011 roku został wybrany na posła na Sejm VII kadencji (2011–2014), był pierwszym otwarcie deklarującym się gejem w polskim parlamencie.

W latach 2014–2018 Robert Biedroń pełnił urząd prezydenta Słupska, a od 2019 jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Od 2016 Robert Biedroń jest też członkiem grupy doradczej ds. równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony przy ONZ.

 

Źródło: Robert Biedroń / Facebook, Wikipedia

 

10-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)