REKLAMA

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę 29 listopada odbywa się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku ze względu na koronawirusa nie będzie organizowanego przemarszu ulicami miasta. Uczestnicy wezmą udział w adoracjach Najświętszego Sakramentu.

Przechwytywanie_83
Foto: Marsz dla Życia i Rodziny 2016 / Arkadiusz Rogowski, archiwum Rzeszów24.pl

Marsz dla Życia i Rodziny nie przejdzie w tym roku ulicami Rzeszowa. Ze względu na okoliczności epidemiczne, przez całą niedzielę w kościele Akademickim pw. św. Jadwigi Królowej, który znajduje się przy ulicy Rejtana, pomiędzy mszami będzie prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Adoracja będzie prowadzona w godzinach: 8:00 – 9:00, 10:00 – 10:30, 11:30 – 12:00, 13:00 – 14:00, 15:00 – 17:00.

Bardzo prosimy, by nie przemieszczać się po kościele w trakcie trwania mszy świętej. Prosimy, by w czasie mszy świętej pozostać przed kościołem i tam się pomodlić, tak, by umożliwić parafianom uczestnictwo w Eucharystii w pierwszej kolejności wewnątrz świątyni – apelują do uczestników marszu organizatorzy.

Dodatkowo, w okolicach pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim pojawi się dzwon o nazwie “Głos Nienarodzonych”. Papież Franciszek pobłogosławił go we wrześniu, w trakcie audiencji na placu św. Piotra w Rzymie. Dzwon będzie dostępny od godziny 9:00 do 16:00.

Organizatorzy poinformowali, że każdy uczestnik może indywidualnie wykonać tradycyjną trasę marszu, udając się z ulicy Rejtana (spod kościoła św. Jadwigi Królowej) do Parku Papieskiego. Uderzenie w dzwon ma być symbolicznym wyrazem opowiedzenia się po stronie obrony życia.

Przy okazji wizyty przy dzwonie, można zrobić sobie zdjęcie i udostępnić je na swoich profilach w mediach społecznościowych lub przesłać w wiadomości do strony “STOP Aborcji – Podkarpacie” – zakomunikowali organizatorzy marszu.

Jeśli nie możesz przyjść, łącz się z nami w domu w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i cząstką Różańca Świętego o godzinie 15:00 – dodają.

29-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-niedziele-w-rzeszowie-marsz-dla-zycia-i-rodziny-2323-00r2kc