REKLAMA

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski

RZESZÓW / PODKARPACIE. Najbliższa niedziela – 20 czerwca będzie w Rzeszowie świętem biegów. Odbędą się 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska.

Przechwytywanie1_18

Foto: archwium Rzeszów24.pl

Start i meta biegów będą zlokalizowane obok sceny na Bulwarach, podobnie jak w poprzedniej edycji półmaratonu w 2020 roku. Trasa biegu została wyznaczona wzdłuż Wisłoka od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej, następnie powrót aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami sanitarnymi i rozporządzeniem Rady Ministrów biegi będą odbywały się w grupach (seriach) po 250 osób, startujących co 30 minut. Do limitu uczestników jednej grupy nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

Uczestnicy półmaratonu na rzeszowskich Bulwarach pokonają dwie pętle o długości 10,548 km. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godzinie 7:00, kolejna grupa o godzinie 7:30 i o 8:00. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii o godzinie 7:30.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w hali Podpromie. Podczas odbierania pakietów startowych każda w pełni zaszczepiona osoba powinna posiadać przy sobie odpowiednie zaświadczenie.

 

Obecnie na liście startowej jest ok. 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie oraz około 40 czteroosobowych sztafet. Można będzie się jeszcze zapisać w biurze zawodów w dniu 19 czerwca od 15:00 do 18:00 lub w dniu zawodów od godziny 6 rano.

Gościem specjalnym 14. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara – Mistrz Świata w Siedmioboju Lekkoatletycznym, obecnie komentator sportowy. Podobnie jak w poprzednich edycjach rzeszowskich biegów tak i teraz będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla…”. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 3-letniej Juli, która boryka się z poważną wadą słuchu. Organizatorzy zachęcają wszystkich biegaczy do wzięcia udziału w tej akcji.

W ubiegłym roku 13.PKO Półmaraton wygrał Kamil Walczyk z czasem 1:08.33, natomiast najlepszą kobietą została Katarzyna Kokoszka z wynikiem 1:31.05.

14 pko

Foto: mat. prasowe organizatora

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)