REKLAMA

W lipcu wyprodukowano ponad 10 tys. maseczek

W lipcu 2020 r. podmioty gospodarcze uczestniczące w miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych o liczbie pracujących 50 i więcej osób, dodatkowo na zasadach dobrowolności sprawozdały, że wyprodukowały 1 935 850 sztuk maseczek ochronnych stosowanych w medycynie oraz 8 312 119 sztuk maseczek ochronnych pozostałych.

tabela1

Badanie zostało przeprowadzone wśród podmiotów gospodarczych uczestniczących w obowiązkowym miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych, w których liczba pracujących wynosi 50 osób i więcej. Obserwacją zostało objętych 22 wyrobów, które nie występują w „Nomenklaturze PRODPOL do badań miesięcznych w roku 2020” lub nie da się wydzielić ich produkcji z istniejących w nomenklaturze grupowań.

tabelaUdzielenie informacji na temat produkcji wyrobów związanych z zapobieganiem rozprzestrzechniania się / walką z COVID-19 odbyło się na zasadzie dobrowolności.

Źródło: dane GUS

Autor: Amelia Krupik

25-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-lipcu-wyprodukowano-ponad-10-tys-maseczek-4196