REKLAMA

W Łańcucie zmarła 4 ofiara KORONAWIRUSA! 11 zarażonych w regionie!

PODKARPACIE. W Łańcucie zmarła czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. To 67-latek, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. Liczba zarażonych w regionie wzrosła do 11, w kraju do 177.

Foto: pixabay.com

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

 

Zmarły w łańcuckim szpitalu 67-latek od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 11 przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19. 11 zakażoną jest kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna domowa).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 521 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

 

16-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-lancucie-zmarla-4-ofiara-koronawirusa-11-zarazonych-w-regionie-3028-00r2kc