REKLAMA

Rzeszowscy księża z wizytą w policji

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niecodzienne spotkanie zorganizowali rzeszowscy policjanci, którzy zaprosili do rozmowy… duchownych. Dyskutowali o bezpieczeństwie w kościele.

Policjanci z rzeszowskiej komendy spotkali się dziś z duchownymi diecezji rzeszowskiej oraz przemyskiej w ramach szkolenia poświęconego ,,bezpieczeństwu w parafii”.

Dzisiejsze spotkanie z duchownymi to kontynuacja szkoleń rozpoczętych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Po zakończeniu etapu związanego ze szkoleniem wolontariuszy, rozpoczęły się szkolenia duchownych dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w parafiach. W szkoleniu zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie wzięło udział kilkudziesięciu księży, którzy na co dzień posługują w parafiach powiatu rzeszowskiego.

Podczas szkolenia funkcjonariusze omówili najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ochroną dóbr kultury, ochroną danych osobowych oraz procedurą ,,Niebieskie karty”. Policjanci zwrócili również uwagę na odpowiednie zabezpieczenie techniczne budynków parafii, kościołów, kaplic.

Szczególne zainteresowanie wśród uczestników szkolenia wzbudził obszar związany z ochroną danych osobowych. W tym aspekcie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania udzielał nadkomisarz Piotr Filip Naczelnik Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Kancelarii Tajnej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci na zakończenie szkolenia poprosili również duchownych o włączenie się w działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. W tym celu przekazali materiały informacyjne w postaci ulotek z prośbą o rozpowszechnienie ich wśród wiernych.

Dzisiejsze szkolenie było doskonałą okazją do odświeżenia i usystematyzowania informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

źrodło: KMP Rzeszów

24-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-kosciele-musi-byc-bezpiecznie