REKLAMA

W końcu postawili!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dwa lata opóźnienia nie zmniejszyły radości uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z otwarcia nowej sali gimnastycznej. Budowa obiektu wyniosła 9,5 miliona złotych.

x

foto: archiwum rzeszow24.pl

Halę budowały trzy firmy. Inwestycja miała być skończona w grudniu 2014 roku, a ostatecznie dopiero w ubiegły piątek (25 listopada) rozbrzmiał tam pierwszy gwizdek.

Pierwotnie planowano wydać na halę 7,5 miliona złotych. Przez poprawki i opóźnienia skończyło się na dwóch milionach więcej.

Duży koszt rekompensuje wyposażenie. 4 tysiące metrów kwadratowych czyni halę największą tego typu w Rzeszowie. Ma 65 metrów długości i 45 szerokości. Na trybunie może zasiąść 350 osób.

Na hali mieszczą się trzy pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Każde z nich przedzielone jest wysuwaną kotarą. Nie zabrakło też boisk na zewnątrz obiektu, a nawet 100-metrowej bieżni.

Są przestronne szatnie, prysznice, zaplecze sanitarne i magazyny, które składają się na część administracyjną. Wychodząc na pierwsze piętro możemy skorzystać z siedmiu dodatkowych sal – lekcyjnych, sal fitness, czy siłowni.

Miejmy nadzieję, że nowa sala będzie kuźnią sportowych talentów, które w przyszłości będą reprezentować Rzeszów na arenie ogólnopolskiej.

(az)

26-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-koncu-postawili