REKLAMA

W komisariacie wybuchł pożar. Ewakuowano pracowników

W piątek, w Komisariacie Policji w Radymnie wybuchł pożar. Ewakuowano wszystkich pracowników z komisariatu. Później przystąpiono do działań gaśniczych. Taki był scenariusz rutynowych ćwiczeń.

303-174586

Foto: KPP Jarosław

W piątek, przed południem w Komisariacie Policji w Radymnie odbyły się programowe ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Akcją ewakuacyjną kierował mł. kpt. Kamil Kondracki – zastępca dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Na teren komisariatu w Radymnie przyjechały wezwane przez dyżurnego Policji dwie jednostki bojowe wraz ze strażakami.

Asp. szt. Wiesław Łyżeń – Komendant Komisariatu Policji w Radymnie złożył meldunek o zagrożeniu pożarowym, jakie było przedmiotem ćwiczeń, zastępcy dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jarosławiu mł. kpt. Kamilowi Kondrackiemu. Komendant komisariatu zarządził ewakuację pracowników oraz policjantów przebywających w tym czasie w jednostce Policji. Na wyznaczone punkty zapasowe ewakuowano dokumenty i pojazdy służbowe.

303-174587

Foto: KPP Jarosław

Strażacy zostali skierowani do rozpoznania miejsc, gdzie powstało zagrożenie pożarowe. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń biurowych i socjalnych, strażacy zlokalizowali miejsce pożaru na I piętrze w pomieszczeniu serwerowni.

Obowiązek przeprowadzenia takich ćwiczeń wynika z przepisów bezpieczeństwa pożarowego.

Źródło: Podkarpacka Policja

10-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.