REKLAMA

W Jasionce będą serwisowane największe samoloty z całego świata!

JASIONKA, RZESZÓW / PODKARPACIE. Na terenie Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka powstaje najnowocześniejsza w środkowo-wschodniej Europie baza techniczna samolotów szerokokadłubowych LOT Aircraft Maintenance Services. W pierwszej fazie budowy powstanie hangar, w którym zatrudnienie znajdzie około 400 osób. W obiekcie będą serwisowane największe statki powietrzne z całego świata.

233
Foto (2): materiały prasowe / LOTAMS

 

Obiekt przeznaczony będzie do obsługi technicznej samolotów wąskokadłubowych i wszystkich dwusilnikowych samolotów szerokokadłubowych, w tym największej tego typu maszyny, czyli Boeinga 777X w wersji 10.

W zależności od konfiguracji, pojemność samolotów, które będą obsługiwane w hangarach LOTAMS liczy od 200 do nawet 550 pasażerów. Gabaryty tych statków powietrznych sprawiają, że wymagają one specjalnych przestrzeni do serwisowania.

Taka przestrzeń powstanie w Porcie Lotniczym Rzeszów – Jasionka (start prac datowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku) i będzie to najnowocześniejsza w naszej części Europy baza techniczna zdolna do kompleksowej obsługi samolotów o kodach C, D, E.

 

234

 

Ponieważ bezpieczeństwo w ruchu powietrznym jest priorytetem dla lidera obsługi technicznej LOTAMS, pierwsze samoloty trafią do ultranowoczesnego serwisu już w połowie 2023 roku.

Tymczasem trwają prace przygotowawcze, w skład których wchodzi m.in. szkolenie przyszłych kadr oraz współpraca ze szkołami technicznymi, między innymi z Podkarpacia. Unikatowy na skalę europejską serwis jest kolejnym elementem, który będzie mieć bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pasażerów.

Źródło: materiały prasowe

 

02-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-jasionce-beda-serwisowane-najwieksze-samoloty-z-calego-swiata-5957-00r2kc