REKLAMA

W Galerii weźmiesz ślub i wyrobisz dokumenty

RZESZÓW. Urzędnicy miejscy, zachęceni dobrymi wynikami, szykują się do otworzenia kolejnego Punktu Obsługi Mieszkańców.

ratusz_4Na wniosek mieszkańców postanowiliśmy porozmawiać z właścicielem Galerii Rzeszów i tam otworzyć nowy punkt. Zgodził się, aby bezpłatnie odstąpić lokal – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Na terenie miasta Rzeszów działają obecnie trzy Punkty Obsługi Mieszkańców, w których ci mogą np. wyrobić dowód osobisty albo załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu.

Według danych urzędu miasta w 2014 roku wydano 26 tys. 470 dowodów osobistych, z czego w POM wyrobiono już 10 tys. – To stanowi 40 proc. Spraw związanych z rejestracją samochodu było 30 proc., z wyrobieniem prawa jazdy 16 proc. – wylicza sekretarz miasta.

Miasto przekonuje, że Rzeszowem wzorują się już inne miasta: Kraków, Olsztyn i Opole. Urzędnicy z tego ostatniego byli niedawno w Rzeszowie przekonać się jak funkcjonuje takie rozwiązanie oraz doradzić się w sprawach związanych z formalnym rozwiązaniem.

 

27-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-galerii-wezmiesz-slub-i-wyrobisz-dokumenty