REKLAMA

W G2A ruszyły targi Podkarpackie Virtual Expo (WIDEO)

|

W G2A ruszyły targi Podkarpackie Virtual Expo (WIDEO)

RZESZÓW, JASIONKA / PODKARPACIE. Motoryzacja, lotnictwo i branża IT oraz jakość życia – to właśnie motywy przewodnie trzech dni hybrydowej edycji Podkarpackiego Virtual Expo. Połączenie stacjonarnych wydarzeń z wirtualną rzeczywistością pozwala każdemu zainteresowanemu na uczestnictwo.

05_1
Foto: Anna Magda / UMWP
Hybrydowa edycja Podkarpackiego Virtual Expoo to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które odbywa się w G2A Arenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa. Trzydniowa impreza rozpoczęła się we wtorek od spotkania z dziennikarzami.
Ja myślę, że ta przestrzeń G2A Areny też w takiej formule się dziś sprawdzi. Myślę, że wszyscy odnajdujemy się w tej nowej rzeczywistości. Wiemy, że będzie nam ona jeszcze jakiś czas na pewno towarzyszyła. Nie możemy siedzieć z założonymi rękami i się martwic, ale wspierać gospodarkę, wspierać cały system funkcjonowania społeczno – gospodarczy. To jest istotne by nie zatrzymać procesów gospodarczych – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Na hybrydową formułę targów w charakterze wystawców zostali zaproszeni przedsiębiorcy, stowarzyszenia i instytucje otoczenia biznesu, związane z lotnictwem, motoryzacją, informacją i telekomunikacją, jakością życia oraz rynkiem pracy. Natomiast uczestnicy mogą zwiedzać ich wirtualne stoiska na platformie Podkarpackie Virtual Expo. Czat oraz komunikator głosowy Skype umożliwia bezpośredni kontakt z wystawcami dla chętnych.
– Tak, jak powiedzieliśmy sobie: inaczej reaguje branża lotnicza, inaczej reaguje przemysł obronny inaczej motoryzacja no i cała branża związana z przetwórstwem. Ale myślę, że wszyscy się już dziś w tym odnajdują. Można powiedzieć, że ta trudna sytuacja się już ustabilizuj. Wiemy jaki poziom osiągamy, jakie problemy są na każdy dzień ale też zadeklarować że w zależności od sytuacji będziemy też reagować i podejmować pewnego rodzaju działania, tak jak te dzisiejsze targi wirtualne. Podkarpacie słynie z innowacji. Ta organizacja na tę skalę w takim systemie tez nas wyprowadza na pozycję lidera – dodał Marszałek Ortyl.
W ramach targów odbędzie się również kolejna edycja Eko-Gali oraz wirtualne targi pracy.
Przeniesienie EKOGALI do wirtualnej rzeczywistości, na pewno nie jest to proste. Niestety w tym roku nie możemy próbować tych produktów ekologicznych, tradycyjnych; nie będziemy czuli ich zapachu ich smaku, nie będzie degustacji, ale zapraszam konsumentów aby za pośrednictwem platformy internetowej odwiedzali profile wystawców i zapoznawali się z ich ofertą handlową – skomentowała Alicja Duliban przedstawicielka Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego.
Jest to jak najbardziej naturalna sytuacja, bo gdzie indziej mielibyśmy szukać dogodnego środowiska do naszej działalności. […] Podkarpacie jest to kuźnia kadr dla branży. Tutaj znajdują się wszystkie najlepsze, największe i najbardziej znane szkoły, które szkolą kadry. Targi pracy: jesteśmy tu aktywni już od kilku lat – tak o swojej wizycie na Virtual Expo mówił Grzegorz Boerner dyrektor Biura Inwestycji i Infrastruktury w LOT Aircraft Maintenance Services.
Wtorkowe wydarzenia przeznaczone motoryzacji rozpoczęły się o 10:00. Prowadził je Adam Kornacki – dziennikarz motoryzacyjny, producent programów TV oraz prezenter. Jego gośćmi na panelu dyskusyjnym są: Paweł Hoffman, Stanisław Myszkowski, Maciej Wisławski, Iwona Blecharczyk oraz Karolina Pilarczyk. Tematem jutrzejszych wydarzeń jest „lotnictwo i branża IT”, natomiast w trzeci dzień poruszana będzie „jakość życia”.
Obecność na tym Wirtualnym Expo ma dwa cele: jeden to wziąć udział w eksperymencie i nie tracić kompaktu. Pokazać że istniejemy […] Branża motoryzacyjna mocno ucierpiała na pandemii – mówił Ryszard Jania prezes zarządu stowarzyszenia „Wschodni Sojusz Motoryzacyjny”
Tradycyjny event oraz spotkaniami on-line – to właśnie Podkarpackie Virtual Expo 2020. Hybrydowa forma pomogła stworzyć okazję uczestnictwa każdemu zainteresowanemu. Wizualizacja hali targowej – wnętrza G2A Areny Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce przedstawia dostępnych wystawców w formie aktywnych logotypów, a dostępne transmisje na żywo z G2A Arena, dedykowane są targom webinary oraz sesjom Q&A z udziałem ekspertów.
Źródło: Anna Magda / UMWP
Wideo: Mateusz Romankiewicz / UMWP

06-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

w-g2a-ruszyly-targi-virtual-expo-wideo-995-00r2kc