REKLAMA

W czwartek w Rzeszowie koncert Jednego Serca Jednego Ducha!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 3 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała odbędzie się 19. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Wydarzenie odbędzie się w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Tym razem niestety bez udziału publiczności. Początek o godzinie 19:00.

Przechwytywanie4_1

Foto: YouTube / kanał: Jednego Serca Jednego Ducha

 

Już w ubiegłym roku, przez obostrzenia sanitarne, Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało odbywał się wyłącznie online. Koncert główny, który zorganizowano w Parku Sybiraków przeniesiono na wrzesień.

W tegorocznym koncercie Jednego Serca Jednego Ducha wszyscy artyści wystąpią na żywo, na scenie w rzeszowskim Parku Sybiraków, ale bez udziału publiczności.

Według wstępnych ustaleń koncert miał być organizowany udziałem widzów. Udział miał być potwierdzany przez wcześniejszą rejestrację, jednak ze względu na obostrzenia sanitarne organizatorzy postanowili, że koncert będzie można obejrzeć za pośrednictwem transmisji telewizyjnej i online.

Na placu koncertowym, który zostanie przygotowany, pojawią się jedynie artyści, służby techniczne i służby porządkowe.

 

Transmisje na żywo będą nadawane na kanale TV TRWAM, a ponadto za pośrednictwem internetu na:

– https://jednegoserca.pl/transmisja
– https://youtube.com/jednegosercapl
– https://facebook.com/jednego.serca.jednego.ducha

 

Wydarzenie poprowadzi Jan Budziaszek – pomysłodawca koncertu, perkusista zespołu Skaldowie. Kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem jest Marcin Pospieszalski, natomiast kierownikiem chóru i orkiestry Hubert Kowalski.

Na scenie pojawi się wielu znakomitych artystów. Zobaczymy między innymi: Beatę Bednarz, Andrzeja Lamperta, Józefa Skrzeka, Zespół New Life’m, Lidię Pospieszalską, Tony’ego Melendez, Darka „Maleo” Malejonka, Leopolda Twardowskiego, Agnieszkę Cudzich, Agnieszkę Musiał, ks. Kubę Bartczaka, Basię Pospieszalską, Pawła Duszę, Kasię Bogusz, Justynę Kopiszkę, Anetę Nurcek oraz Marcina Spennera.

koncert-jsjd-plakat-2021

 

Inspiracją do stworzenia koncertu Jednego Serca Jednego Ducha była podróż Jana Budziaszka do Meksyku w 1981 roku. W jednej z restauracji zwrócił on uwagę na orkiestry grające dla gości, którzy sami śpiewają piosenki.</p.

Pomysł spodobał mu się tak bardzo, że 19 czerwca 2003 roku razem z księdzem Andrzejem Cyprysiem i księdzem Mariuszem Miką, Jan Budziaszek zorganizował koncert. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha od tego czasu odbywa się w parku Sybiraków w Rzeszowie.

Źródło: red., UM Rzeszowa, Koncert Jednego Serca Jednego Ducha / Facebook

 

03-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)