REKLAMA

[VIDEO] Marszałek Ortyl zaśpiewał na koncercie charytatywnym „Serca sercom”

Radośnie, entuzjastycznie, z poczuciem humoru, nie tracąc z oczu szczytnego celu  –   to najkrótsza recenzja koncertu charytatywnego „Serca sercom”, który w niedzielny wieczór odbył się w rzeszowskim Teatrze „,Maska”. Jedną z gwiazd recitalu kolęd i pastorałek był  marszałek Władysław Ortyl, który wraz z małżonką Aldoną brawurowo wykonał „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w folkowej aranżacji.

Do śpiewania kolęd i pastorałek – jak co roku – zaprosili rzeszowscy dziennikarze i  aktorzy Teatru „Maska”. Wśród kolędujących w tym roku byli rektorzy: Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko i Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska prezentowała wiersz Matki Teresy z Kalkuty a szefowie podkarpackich służb mundurowych zaproponowali własną wersję „Wśród nocnej ciszy”. Z kolei naczelni podkarpackich mediów wraz z dyrektorem „Caritas” Diecezji rzeszowskiej księdzem Stanisławem Słowikiem stawili czoła folkowej wersji kolędy „Gdy śliczna panna”. Swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie jak co roku prezentowali dziennikarze rzeszowskiej TVP, którzy przed laty wpadli na pomysł tego przedsięwzięcia,  radia, Gazety Wyborczej i innych mediów oraz  aktorzy Teatru „Maska”.

 

Aleksandra Gorzelak–Nieduży
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

19-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

video-marszalek-ortyl-zaspiewal-na-koncercie-charytatywnym-serca-sercom-adm007