REKLAMA

V Forum Innowacji w turystyce na Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. W Rzeszowie w dniach 27.i 28. maja odbędzie się V Forum Innowacji, Forum Turystyczne Państw Karpackich oraz Spotkanie Ministrów ds. Turystyki Państw Karpackich.

Dotychczas na Forach Innowacji rozmawiano o energetyce, naturalnych źródłach energii, lotnictwie, komunikacji, informatyce, medycynie oraz motoryzacji. Teraz nadszedł czas na turystykę.

Województwo Podkarpackie to szczególny region na mapie Polski i Europy, w którym nowoczesna technologia spotyka się z czystą, nieskażoną przyrodą. To tutaj narodził się światowy przemysł naftowy, stąd wywodzi się wielu wybitnych naukowców, artystów, literatów i polityków. Wszak Rzeszów jest stolicą innowacji –powiedział Tadeusz Ferenc,  Prezydent Miasta Rzeszowa.

forum

Forum Innowacji odbędzie się w  Centrum Dydaktyczno – Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej. Gospodarzem wydarzenia jest Uniwersytet Rzeszowski.

Jako Uniwersytet Rzeszowski wpisujemy się w Forum, jako jednostka, która ma konkretne propozycje rozwiązań dla branży turystycznej opracowane przez kadrę naukową z Wydziału Wychowania Fizycznego – mówił prof. dr hab. Aleksander Bobko podczas konferencji prasowej, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Porozumienie w sprawie V Forum Innowacji podpisano 17.marca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

 

18-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

v-forum-innowacji-w-turystyce-na-uniwersytecie-rzeszowskim