REKLAMA

Uważajmy na oszustów! Bądźmy przezorni

RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka Rzeszowa oszukana na „policjanta”. Oszuści podawali się za policjantów prowadzących akcję dotyczącą wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Pokrzywdzona uwierzyła, wybrała pieniądze i przekazała je oszustom.


W czwartek z mieszkanką Rzeszowa skontaktował się mężczyzna podający się za znajomego kuzynki. Poprosił o spotkanie. Bezpośrednio po rozmowie, również telefonicznie, z kobietą skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta.

Rzekomy „funkcjonariusz” poinformował ją, że rozmawiała z oszustem, a policjanci prowadzą akcję skierowaną przeciwko nim.

Rozmówca polecił nawet kobiecie potwierdzić telefonicznie, że jest policjantem. Podał jej numer telefonu, pod który miała zadzwonić w celu weryfikacji jego tożsamości. Po tej fikcyjnej weryfikacji oszust polecił wybrać z banku pieniądze i postępując zgodnie z jego instrukcjami przekazać je w ustalonym miejscu innemu policjantowi. Gdy po przekazaniu pieniędzy nikt już nie nawiązał kontaktu kobieta zorientowała się, że została oszukana.


W opisanym przypadku kobieta podjęła próbę potwierdzenia tożsamości rzekomego policjanta. Zadzwoniła jednak pod numer podany przez oszusta. Pamiętajmy, policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy. Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, policjanci nie będą żądali przekazywania jakichkolwiek kwot. Natomiast zawsze funkcjonariusze nawiążą bezpośredni kontakt z osobą zgłaszającą – ostrzegają rzeszowscy policjanci.

W przypadku, gdy rozmówca podaje się za policjanta lub innego funkcjonariusza należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższa jednostką Policji dzwoniąc tylko pod numer 997 lub 112

policja1

Źródło: KMP Rzeszów

13-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwazajmy-na-oszustow-badzmy-przezorni