REKLAMA

UWAGA! Załamanie pogody. WCZK ostrzega!

REGION. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Dotyczą one możliwości występowania burz z silnymi porywami wiatru i gradem oraz intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie dotyczy także Rzeszowa.

e55recd3gkjgfjrw74sdeoogmjwgywhk

Foto: pixabay.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed załamaniem pogody. Na terenie województwa podkarpackiego mogą wystąpić burze z intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru . Lokalnie jest możliwe wystąpienie opadów gradu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od 12:00 do 23:00 dnia 16 czerwca. Jak informuje Szymon Poręba – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: Powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, strzyżowski.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 90%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od 11:00 do 19:00 dnia 16 czerwca. Ostrzeżenie to obejmuje powiaty: mielecki, stalowowolski, Tarnobrzeg, tarnobrzeski.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 80%.

16-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-zalamanie-pogody-wczk-ostrzega-3376-00r2kc