REKLAMA

Uwaga! Wydano ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem!

REGION, RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania silnych porywów wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie dotyczy między innymi Rzeszowa.

wind-socket-3635279_960_720

Foto: pixabay.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed załamaniem pogody. Synoptycy prognozują, że na Podkarpaciu będzie mocno wiało. Wiatr w porywach może osiągać nawet 100 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godziny 3:00 w poniedziałek (30 września) do godziny 03:00 we wtorek (1 października). Jak informuje Adam Dziedzic – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg
i tarnobrzeski.

Na wskazanym obszarze przewiduje się wystąpienie silnych podmuchów wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia szacuje się na 90%.

Przed trudnymi warunkami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Źródło: IMGW-PIB

30-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-wydano-ostrzezenie-meteorologiczne-przed-silnym-wiatrem-4353-00r2kc