REKLAMA

REGION: Uwaga! Ostrzeżenie przed burzami z silnymi wiatrem!

REGION. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania burz z silnymi porywami wiatru i gradem oraz intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie dotyczy także Rzeszowa.

ferfre

Foto: pixabay.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzami z intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Lokalnie jest możliwe wystąpienie opadów gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane w środę. Jak informuje Bartłomiej Pietras – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, Krosno, krośnieński, leski, przemyski, Przemyśl, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i strzyżowski.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 90%.

Wciąż utrzymane jest ostrzeżenie przed upałami, o którym informowaliśmy TUTAJ.

Przed upałami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Źródło: WCZK

12-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-wczk-ostrzega-przed-burzami-z-silnymi-porywami-wiatru-4670-00r2kc