REKLAMA

Uwaga! WCZK ostrzega przed burzami z gradem!

REGION. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Dotyczą one możliwości występowania burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego.

lightning-4013539_960_720

Foto: pixabay.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzami z intensywnym deszczem na terenie województwa podkarpackiego. Lokalnie jest możliwe wystąpienie opadów gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest ważne od godziny 14:00 do 21:00 w poniedziałek (20 maja). Jak informuje Łukasz Kiełt – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: dębicki, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, mielecki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 70%

Ostrzeżenie drugiego stopnia jest ważne od godziny 12:00 do 21:00 w poniedziałek (20 maja). Są nim objęte powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki i stalowowolski. Prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 40 milimetrów oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami spadnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w wyżej wymienionych powiatach szacuje się na 80%.

Przed trudnymi warunkami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-wczk-ostrzega-przed-burzami-z-gradem-2399-00r2kc