REKLAMA

Uwaga pasażerowie! Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Trzeba liczyć się z utrudnieniami

PODKARPACIE. W związku z trwającymi pracami remontowymi trakcji kolejowych oraz wdrożeniem nowych połączeń, Przewozy Regionalne informują podróżujących o zmianach w rozkładach jazdy oraz o konieczności sprawdzenia aktualnych godzin odjazdów.

Przewozy Regionalne sp. z o. o. Oddział Podkarpacki w Rzeszowie informuje, że od 26 kwietnia br. ulega zmianie rozkład jazdy pociągów. Zmiany spowodowane są nowymi zamówieniami złożonymi przez Organizatora Przewozów tj. Urząd Marszałkowski oraz pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zmiany wprowadzone przez Organizatora Przewozów to:

1.  1 maja – zainauguruje kursowanie sezonowy pociąg REGIO na Roztocze z Rzeszowa odj. 6.33  do Zamościa przyj.11.00 oraz powrotny z Zamościa odj. 18.20 do Rzeszowa przyj. 23.09.  Pociągi obsługiwane autobusami szynowymi kursować będą od 1 maja i dalej w każdą sobotę i niedzielę do 6 września. Trasa pociągów wiedzie przez przepiękne i atrakcyjne dla Turystów miejscowości, jak: Lubaczów, Horyniec Zdrój, Bełżec, Susiec, Zwierzyniec, Zawadę.
Cena przejazdu z Rzeszowa do Zamościa to 39,00 zł (tam i powrót)– jako bilet turystyczny na pociągi REGIO obowiązujący w weekendy. Oferujemy również zniżki w ramach oferty „TY i raz, dwa, trzy”, przy przejazdach grupowych lub z REGIOkartą.

2. Od 4 maja zostaną wznowione po kilkumiesięcznym zawieszeniu połączenia na linii 108 Jasło – Krosno – Zagórz. Rozkład jazdy pociągów według zamówienia Organizatora Przewozów i sugestii samorządów lokalnych został dopasowany głównie na dojazdy do zakładów pracy i szkół w Krośnie z kierunku Jasła. Wypracowana koncepcja zakłada, że na odcinku Jasło – Krosno – Jasło będzie kursowało 6 pociągów, a na odcinku Krosno – Zagórz – Krosno 2 pociągi – wszystkie w dni robocze i tak:

Jasło odj. 4.58, 6.58, 15.13 – Krosno przyj. 5.30, 7.30, 15.45
Krosno odj. 6.15, 14.30, 16.00 – Jasło przyj. 6.47, 15.02, 16.32
Krosno odj. 7.36 – Zagórz przyj 8.44
Zagórz odj. 13.16 – Krosno przyj 14.24

Z uwagi na remont przejazdu kolejowego w Krośnie w dniach 6 do 8 maja na     odcinku Jedlicze – Zagórz będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 1 marca 2015 r. na wszystkich trasach kolejowych w województwie podkarpackim obowiązuje promocyjny cennik biletów – „Taryfa Podkarpacka”. Bilety w promocyjnych cenach to doskonała oferta dla wszystkich pasażerów pociągów REGIO: zarówno dla osób codziennie podróżujących do pracy, szkoły czy na uczelnie, które zazwyczaj kupują bilety miesięczne, jak i dla podróżnych, którzy korzystają z usług kolei na podstawie biletów jednorazowych. Dzięki wprowadzeniu nowej taryfy Przewozy Regionalne będą mogły skuteczniej konkurować z przewoźnikami drogowymi, na czym skorzystają mieszkańcy regionu: i obecni klienci, i osoby, które dotychczas nie korzystały z naszych usług! Podkarpacie jest pierwszym regionem, w którym Przewozy Regionalne wprowadzają zupełnie nowy, będący odpowiedzią na potrzeby mieszkańców województwa i organizatora połączeń kolejowych cennik biletów.
Bilet jednorazowy do 9 km – tylko 1,50 zł.
Bilet miesięczny do 10 km – tylko 50,00 zł.

Bilet Jasło – Krosno: jednorazowy normalny – 4,11 zł, szkolny 2,59 zł miesięczny normalny 116,60 zł., szkolny 59,47 zł.
Bilet Jedlicze – Krosno: jednorazowy normalny – 1,50 zł, szkolny 0,95 zł.  miesięczny normalny tam i powrót 50 zł, szkolny 25,50 zł.
Bilet Krosno – Zagórz: jednorazowy normalny 6,85 zł, szkolny 4,32 zł.

Zmiany wynikające z robót torowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe to:

1. W związku z dalszą intensyfikacją prac na linii 91 oraz koniecznością większego dostępu do linii przez wykonawców robót zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa:
na odcinku Rzeszów Gł. – Tarnów – Rzeszów Gł.w całym okresie:
– 39409 relacji Tarnów odj. 12.20 – Rzeszów Gł. przyj. 14.34
– 39436 relacji Rzeszów Gł. odj. 9.32 – Tarnów przyj. 11.46
na odcinku Rzeszów Gł. – Tarnów  w okresie 27 do 29 kwietnia:
– 39320 relacji Rzeszów Gł. odj 5.06 – Tarnów przyj 7.20
– 39407 relacji Tarnów odj. 7.51 –Przemyśl Gł. (Rzeszów Gł. przyj 9.29)
Zastępcza komunikacja autobusowa kursuje z pominięciem przystanków: Wałki i Rudna Wielka,a na pozostałych zatrzymuje się: obok Dworca PKP – Rzeszów Gł., Sędziszów Młp., Ropczyce, Dębica, Czarna Tarnowska, Tarnów; obok przystanku PKP –Trzciana, Lubzina; na przystanku PKS – Świlcza ,Będziemyśl – Klęczany Stadion, Ropczyce Witkowice, Dębica Wsch. – obok „Majstra”, Grabiny – obok przejazdu, Wola Rzędzińska – obok kościoła.

2. Z uwagi na ograniczenia techniczne w stacji Radymno (tylko jedna dostępna krawędź peronowa) 6 pociągów (4 w kierunku Rzeszowa i 2 w kierunku Przemyśla) nie będzie mieć postoju handlowego na tej stacji. W celu zapewnienia obsługi podróżnych wprowadzona została dodatkowa komunikacja zastępcza dowożąca i odwożąca podróżnych do stacji Radymno z sąsiednich stacji – Ostrowiecko i Sośnica Jarosławska.
na odcinku Radymno – Ostrowiecko – Radymno
– od i do pociągów nr 30436 i 30438 relacji Przemyśl Gł. – Rzeszów Gł. w terminie 4 do 13.VI
– od i do pociągu nr 39442 relacji Przemyśl Gł. – Rzeszów Gł. w terminie 26.IV do 4.V i 4 do 13.VI
na odcinku Radymno – Sośnica Jarosławska – Radymno
-od i do pociągu nr 30403 relacji Rzeszów Gł. – Przemyśl Gł. w terminie 26 do 29.IV i 4 do 13.VI
– od i do pociągu nr 39407 relacji Tarnów – Przemyśl Gł. w terminie 26, 30.IV i 1 do 13.VI
na odcinku Radymno – Jarosław
– do pociągu nr 30432 Przemyśl Gł. – Rzeszów Gł. w terminie 27 do 29.IV i 8 do 12.VI

3. W związku z przebudową mostu kolejowego na linii 68 za wszystkie pociągi na odcinku Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa w terminie od 8 maj do 13 czerwiec.
Autobus komunikacji zastępczej pojedzie z pominięciem stacji Łętownia, a będzie się zatrzymywał w: Przeworsku, Grodzisku Dolnym, Leżajsku, Nowej Sarzynie, Rudniku n/Sanem, Nisku, Stalowej Woli Rozwadów – obok przystanków PKP, Gniewczynie – przy ZNTK, Tryńczy, Wierzawicach, Jelnej, Nowej Sarzynie Kolonii, Nisku Racławicach, Stalowej Woli Centrum – na przystankach PKS, Rudniku Stróża – przy kościele ul. Stróżańska, Nisku Podwolina– przy przejeździe kolejowym, Nisku Osiedle, Moskalach, Stalowej Woli Płd. – na przystanku ZMKS, Stalowej Woli – na przystanku ZMKS ul. Mickiewicza.

Ze względu na skalę zmian uprzejmie prosimy przed odbyciem podróży o sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy pociągu, z którego zamierzamy skorzystać. Szczegóły  znajdują się na tablicach odjazdów i przyjazdów oraz na stronie internetowej www.przewozyregionalne.pl

Train to Narvik approaches Uppsala C

foto: flickr.com/Andriy Baranskyy

20-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-pasazerowie-zmiana-rozkladu-jazdy-pociagow-trzeba-liczyc-sie-z-utrudnieniami