REKLAMA

UWAGA! Oszustwo na “dodatni wynik COVID-19”!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami informującymi o dodatnim wyniku COVID-19. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała wiadomości tekstowych o takiej i podobnej treści.

pexels-photo-4497781

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS, które informują o wykryciu pozytywnego wyniku na obceność COVID-19.

Treść SMS-ów jest następująca: “Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE” (zapis oryginalny fałszywej wiadomości SMS).

GIS przekazuje, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y należy traktować jako spam i oszustwo.

W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia, bądź oszustwa zgłosić na policję – informuje, apelując o rozwagę Główny Inspektor Sanitarny.

Źródło: GIS

11-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-oszustwo-na-dodatni-wynik-covid-19-8853-00r2kc