REKLAMA

RZESZÓW. Uwaga! Ostrzeżenie przed burzami!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania burz z silnymi porywami wiatru i gradem oraz intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie dotyczy także Rzeszowa. Wciąż utrzymane zostają ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i trzeciego stopnia.

flash-3891891_960_720

Foto: pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Jak informuje Alina Jasek-Kamińska – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje cały teren województwa podkarpackiego, w tym Rzeszów. Ostrzeżenie jest ważne od godz. 13:00 dnia 25.06.2020 do godz. 23:00 dnia 25.06.2020.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, punktowo możliwe do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz szacuje się na 80%.

Na Podkarpaciu obowiązują także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i trzeciego stopnia. Ostrzeżenie pierwszego stopnia ogłoszono na terenie całego województwa. Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje na rzece San od ujścia Wisłoka do ujścia Wisły (północna część regionu).

W Rzeszowie sytuacja na rzece Wisłok się uspokaja. Stan wody z godziny na godzinę obniża się. Około godziny 10:00 stacja IMGW w Rzeszowie odnotowała 211 cm. Przypomnijmy, że stan ostrzegawczy to 300 centymetrów, a stan alarmowy to 420 centymetrów.

Źródło: IMGW

25-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-ostrzezenie-przed-burzami-7670-00r2kc