REKLAMA

Uwaga! Ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami z gradem

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania burz z intensywnymi opadami deszczu, gradem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Lokalnie możliwy gwałtowny wzrost wód.

e55recd3gkjgfjrw74sdeoogmjwgywhk

Foto: pixabay.com

 

IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami z intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Jak informuje Małgorzata Marcinek, dyżurny synoptyk IMGW-PIB, dotyczy ono wszystkich powiatów na Podkarpaciu.

 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie jest ważne od godz. 7.00 dnia 01.07.2021 do godz. 22:00 dnia 01.07.2021.

Prawdopodobieństwo wystąpienia szacuje się na 80 procent.

 

IMGW ostrzega również przed możliwym lokalnie gwałtownym wzrostem wód

Ostrzeżenie to dotyczy: Wisłoki, Łęgu, Sanu, Wisłoka, Strwiąża.

W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu w tym również burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Prawdopodobieństwo wystąpienia szacuje się na 75 procent.

 

Źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

01-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)