REKLAMA

Uwaga! Nad Podkarpacie nadciąga fala upałów. WCZK ostrzega!

REGION. Nad Podkarpacie nadciąga fala upałów. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy ono także Rzeszowa.

efef

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed upałami na terenie województwa podkarpackiego. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie drugiwgo stopnia jest ważne od poniedziałku 10 czerwca (od godziny 12:00) do środy 20 czerwca (do godziny 20:00). Jak informuje Bartłomiej Pietras – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg, tarnobrzeski.

Prognozowana jest temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17°C do 20°C. Przewiduje się możliwość powtórnego wydania ostrzeżenia o upale. Prawdopodobieństwo wystąpienia tak wysokich temperatur szacuje się na 90 procent.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

09-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-nad-podkarpacie-nadciaga-fala-upalow-wczk-ostrzega-210-00r2kc