REKLAMA

Uwaga na fałszywe strony podszywające się pod PGE!

RZESZÓW / PODKARPACIE. PGE Polska Grupa Energetyczna przestrzega przed fałszywymi stronami internetowymi, przedstawiającymi informacje o rzekomym programie inwestycyjnym dla obywateli prowadzonym przez Spółkę.

electricity-meter-96863_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

W ostatnich tygodniach różnego rodzaju instytucje informowały o cyberatakach, które miały na celu wyłudzanie danych. W przypadku PGE fałszywe strony posiadają najczęściej aktywne formularze, w których należy wpisać swoje dane, aby zgłosić się do programu – ostrzega Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Pojawiły się również przypadki, że oszuści podszywający się pod pracowników Grupy PGE, kontaktowali się zarówno z Klientami, jak i osobami nie korzystającymi z usług PGE i namawiali do udziału w rzekomych projektach inwestycyjnych.

 

W związku z tym, PGE Polska Grupa Energetyczna prosi klientów, aby zachować szczególną ostrożność i stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie.

Przypominamy również, że nie należy klikać w linki do nieznanych i niezaufanych stron, ani tym bardziej, nie podawać swoich danych osobowych. Firma na bieżąco monitoruje, blokuje i zgłasza działania oszustów do organów ścigania – informuje Mariusz Majewski.

 

Źródło: PGE Dystrybucja / mat. prasowe

30-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-na-falszywe-strony-podszywajace-sie-pod-pge-8761-00r2kc