REKLAMA

Uwaga na domokrążców! 62-latka z Trzebowniska oszukana i okradziona

TRZEBOWNISKO / PODKARPACIE. Policjanci przestrzegają przed nadmierną ufnością i łatwowiernością wobec nieznanych osób. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Trzebownisko. 62-latka wpuściła do domu kobietę, która chciała kupić antyki. Ta stwierdziła, że w domu wyczuła złą energię i może temu zaradzić. “Bezinteresowna” pomoc skończyła się dla pokrzywdzonej stratą kilku tysięcy złotych.

pexels-photo-4604662

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W czwartek przed południem policjanci z komisariatu w Trzebownisku zostali powiadomieni o kradzieży. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do 62-letniej mieszkanki gminy przyszła kobieta, która miała być zainteresowana kupnem antyków. Pokrzywdzona wpuściła ja do domu. Po chwili rozmowy nieznajoma stwierdziła, że w domu dzieje się coś złego.

Oszustka poleciła pokrzywdzonej, by ta w celu wygonienia złej energii zawinęła w ręcznik pieniądze i złożyła je w ciemnym miejscu.  62-latka postąpiła zgodnie z tymi wskazówkami, przekazała nieznajomej pieniądze i biżuterię oraz ręcznik. W międzyczasie wyszła do łazienki po kolejny ręcznik. To wystarczyło, by chwilę później nieznana kobieta wyszła z domu i odjechała ciemnym samochodem. Już po jej wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona.

Policjanci apelują

Bądźmy ostrożni, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania lub domu. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom, czy opowiadanym przez nich historiom czy nierealnym usługom. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy ich samych. Natrętni domokrążcy często okazują się zwykłymi złodziejami. W przypadku obaw i podejrzeń, niezwłocznie powiadamiajmy Policję.

Źródło: KMP Rzeszów

09-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-na-domokrazcow-62-latka-z-trzebowniska-oszukana-3529-00r2kc