REKLAMA

RZESZÓW. Uwaga! IMGW ostrzega przed oblodzeniami

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w sobotę 28 listopada od godzin popołudniowych obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia. Ostrzeżenie dotyczy możliwych oblodzeń dróg i chodników.

zima-lód-oblodzenie-pogoda-pixabay-1200x800

Foto: pixabay.com

W sobotę (28 listopada br.) w godzinach popołudniowych mogą wystąpić oblodzenia dróg i chodników. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia, które podzielono na dwie części.

Pierwsza z nich dotyczy powiatów: brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego (w tym Przemyśl), przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego (w tym Rzeszów), stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego (w tym Tarnobrzeg).

W wymienionych obszarach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Temperatura minimalna gruntu około -5°C. W wielu miejscach temperatura w ciągu dnia nie wzrośnie powyżej 0°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85 procent.

Ostrzeżenie to jest ważne od godz. 17:00 dnia 28.11.2020 do godz. 09:00 dnia 29.11.2020.

 

Osobny komunikat wydano dla powiatów: bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego (w tym Krosno), leskiego i sanockiego. Na tym obszarze prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach śniegu,początkowo lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C. Temperatura minimalna gruntu miejscami około -8°C. W ciągu kolejnej doby temperatura powietrza nie wzrośnie powyżej 0°C.

Prawdopodobieństwo w tym przypadku oszacowano na 80 procent. Ostrzeżenie to jest ważne od godz. 16:00 dnia 28.11.2020 do godz. 24:00 dnia 28.11.2020.

Źródło: IMGW

28-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uwaga-imgw-ostrzega-przed-oblodzeniami-4278-00r2kc