REKLAMA

Utrudnienia w ruchu. Tour de Pologne w Rzeszowie już we wtorek!

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek (30 bm.) Rzeszów będzie gościł uczestników wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawodnicy i obsługa techniczna wyścigu wjadą do Rzeszowa od strony Strzyżowa przez Lubenię. Peleton przejedzie ulicami miasta do Alei Cieplińskiego, gdzie zawodnicy rozpoczną pętlę biegnącą po Rzeszowie, którą przejadą trzy razy. Przed głównym wyścigiem na trasie pętli rozegrany zostanie Nutella Mini Tour de Pologne. W związku z wyścigiem wiele ulic zostanie zamknietych, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

 

We wtorek, 30 lipca w Rzeszowie rozegrany zostania III etap jubileuszowego 70 Tour de Pologne. W tym dniu w związku z wyścigiem wiele ulic zostania wyłączonych z ruchu. Utrudnienia i wyłączenia rozpoczną się już od godz. 5 rano. Ulice Pułaskiego, łącznie z parkingiem przy Hali ROSIR i Unii Lubelskiej zostaną objęte całkowitym zakazem parkowania, a ul. Moniuszki zostanie zamknięta dla ruch. Również o godz. 5 zamknięte zostaną ulice Lisa Kuli i Cieplińskiego (od Placu Śreniawitów do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego).

Wyścig wjedzie na teren działania rzeszowskiej komendy od strony Strzyżowa. W Babicy peleton oraz wozy techniczne skręcą do Lubeni. Około godz. 15.50 policjanci zamkną tam krajową 9 oraz drogi w Lubeni wzdłuż trasy przejazdu . Do Rzeszowa wjadą ulicą Podleśną około godziny 17.30, a następnie wyścig przejedzie ulicami Budziwojską, Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, które zostaną zamknięte dla ruch od godziny 16 do zakończenia przejazdu kolarzy. Dalej peleton pojedzie ulicą Podwisłocze, Trasą Zamkową do ul. Lisa Kuli i Cieplińskiego, gdzie na linii mety kolarze zawrócą i rozpoczną pętlę ulicami Rzeszowa.

Policjanci będą również blokowali ulice krzyżujące się z trasą przejazdu wyścigu. Trasa pętli przebiegać będzie od ulicy Cieplińskiego w kierunku Lisa Kuli przez Plac Śreniawitów, ul. Hetmańską, Powstańców Warszawy, pasem ruchu obok Stadionu Miejskiego, (druga nitka ulicy Powstańców Warszawy będzie wtedy otwarta dla ruchu w obu kierunkach), ul. Podwisłocze, Trasą Zamkową przez Plac Śreniawitów do Cieplińskiego. Pętlę kolarze przejadą trzy razy. Trasa pętli będzie zamknięta od godz. 13.

Pomiędzy godz. 14.40 a godz. 17 na trasie pętli odbędzie się Nutella Mini Tour de Pologne. Celem NUTELLA Mini Tour de Pologne jest promocja aktywnych form spędzania czasu, rozwój pasji i talentu. W wyścigu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Trudność i długość trasy będą zawsze dostosowana do umiejętności i możliwości małych kolarzy. Będzie ona również przebiegała fragmentem trasy wyścigu głównego. Policjanci i organizatorzy przewidują, że utrudnienia potrwają do godz. 21. Nad organizacją ruchu czuwać będą policjanci.
W tym dniu kierującym jadącym przez Rzeszów z Krakowa do Przemyśli w w kierunku odwrotnym policjanci zalecają objazdy. Dla samochodów ciężarowych ulicami Krakowską, Al. Wyzwolenia, Ciepłowniczą, Gen. Maczka, Rzecha, Żołnierzy I Armii WP, Lwowska

Kierowcy samochodów osobowych mogą kierować się ulicami Krakowska, Piłsudskiego i Lwowską.

toudepologne

Mapa przejazdu wyścigu rowerowego

źródło: KWP Rzeszów

29-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

utrudnienia-w-ruchu-tour-de-pologne-w-rzeszowie-juz-we-wtorek