REKLAMA

PODKARPACIE. Utknął w błocie, uciekając przed policjantami

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pijanego kierującego renaultem. Mężczyzna widząc kontrolujących trzeźwość policjantów zawrócił i odjechał z dużą prędkością. Funkcjonariusze pojechali za nim, lecz kierowca mimo podawanych sygnałów, nie zatrzymywał się. Ucieczka 61-latka zakończyła się, gdy wjechał w leśną drogę i utknął w błocie. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu, a samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W piątek, w Wólce Hyżneńskiej policjanci drogówki prowadzili kontrole trzeźwości kierujacych. Około godz. 18, zauważyli jadącego w ich kierunku renaulta. Na widok patrolu kierujący zawrócił i szybko odjechał.

Policjanci pojechali za nim, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo to, kierujący renaultem nie zatrzymywał się i uciekał z dużą prędkością. Po chwili zjechał z drogi utwardzonej i wjechał w drogę leśną, gdzie utknął w błocie. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale utrudniło mu to błoto. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Był pijany, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo samochód, którym kierował, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po wykonaniu niezbędnych czynności, mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.

Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. W odrębnym postępowaniu odpowie za popełnione wykroczenia.

KWP

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

utknal-w-blocie-uciekajac-przed-policjantami-5999