REKLAMA

USTRZYKI DOLNE. W sobotę Piknik Rodzinny 800+. Zaproszenie

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobote 29 lipca 2023 r.  w Ustrzykach Dolnych odbędzie się Piknik Rodzinny 800+. Na najmłodszych mieszkańców Bieszczadów i spędzających tam wakacje turystów czekać będzie cała moc atrakcji!

Czas i miejsce:

29 lipca (sobota), godz. 14.00

Plac przed Bieszczadzkim Centrum Dziedzictwa Kulturowego (dawna rafineria Fanto), ul. Kolejowa
Na terenie imprezy znajdzie się kilka popularnych „dmuchańców”, stoiska z lodami, watą cukrową i popcornem. Nie zabraknie także podkarpackich służb.

Piknik odbędzie się w godz. 14.00 – 18.00.

Do udziału wydarzeniu zachęca wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Tym razem ruszamy w Bieszczady! Zapraszam całe rodziny, najmłodszych mieszkańców Podkarpacia do wspólnej zabawy. Dla nas będzie to doskonała szansa, aby podzielić się wiedzą na temat sztandarowego programu polskiego rządu, czyli „Rodziny 800+” i jego poprzedniej wersji „Rodziny 500+”. To także świetna okazja do tego, by integrować całe rodziny i lokalną społeczność. Do zobaczenia.- zaprasza Ewa leniart wojewoda podkarpacki

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. Żadne inne warunki dotyczące przyznawania i wypłaty nie zmienią się.

Sa też inne programy niż 500+

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.

Program Mama 4+, poprzez który zapewniamy emeryturę rodzicom, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Dotychczas wypłacono na ten cel prawie 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 70 tys. osób.

Program Dobry Start, w ramach którego na początku każdego roku szkolnego, dla każdego ucznia przeznaczamy dodatkowe, jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Łącznie od początku realizacji programu wypłacono prawie 7 mld zł dla ok 4,6 mln dzieci.

źródło: materiały nadesłane

28-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)