REKLAMA

Usłysz Rzeszów – warsztaty z Mapą Kultury

RZESZÓW. Wyzwanie dla ludzi słuchających, piszących, fotografujących i nagrywających. Jeśli interesujesz się muzyką i kulturą lokalną, chcesz odszukać i opisać historię ciekawych zespołów muzycznych, kompozytorów, solistów związanych z miastem – zgłoś się do projektu „Muzyczny Rzeszów” organizowanego przez ogólnopolski portal Mapa Kultury.pl oraz Rzeszowski Inkubator Kultury.

mapa
Mapa Kultury to oddolny portal o kulturze lokalnej, na którym każdy może dodać swój punkt i zdefiniować, co wpływa na tożsamość miejsca. Po ubiegłorocznym projekcie „Rzeszów na Mapie Kultury” wiadomo, że w naszym  mieście, poza oficjalną listą zabytków i sławnych postaci, jest dużo interesujących, niszowych zjawisk wartych odkrycia i opisania. Dzięki wiedzy i aktywności uczestników Mapa Kultury wzbogaciła się o punkty związane z wielokulturowością miasta, śladami po epoce PRL’u, adresami mniej lub bardziej oficjalnych instytucji kultury i rzeszowskim street art’em.
Tym razem poszukiwani są chętni na odkrywanie muzycznych stron miasta. Mogą to być zespoły współczesne i z przeszłości, muzycy tradycyjni i raperzy. Ważne, żeby do nich dotrzeć i posłuchać ich opowieści. A następnie pokazać je w ciekawy sposób na portalu.
W projekcie udział wezmę też dziennikarze, którzy  będą służyć pomocą merytoryczną i techniczną oraz podpowiedzą jak napisać reportaż, jak przeprowadzić wywiad, gdzie szukać informacji.
Jeśli interesuje Cię ten temat i twoja pasją jest dziennikarstwo, masz lekkie pióro i zacięcie fotograficzne –zgłoś się mailowo. Uczestnicy projektu, oprócz satysfakcji, mogą liczyć na nagrody książkowe.
Można się zgłaszać  do 10 września. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu podając w treści imię/nazwisko/telefon/datę urodzenia/zainteresowania.

04-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uslysz-rzeszow-warsztaty-z-mapa-kultury