REKLAMA

USA chce współpracy z Rzeszowem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do Rzeszowa przyjechał Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter M. Braunohler. W celu ustalenia szczegółów dalszej współpracy spotkał się z wojewodą Ewą Leniart oraz prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

Konsul przekazał Ferencowi pismo, w którym wyraził podziękowanie za gościnne przyjęcie na Podkarpaciu. Zadeklarował chęć budowania wzajemnych relacji i wspierania się w realizacji projektów na linii USA – Rzeszów.

Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter Braunohler spotkał się także z wicewojewodą podkarpacką Ewą Leniart.

 W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie uczestniczyli również konsul ds. polityczno-ekonomicznych Andrew Caruso i dyrektor Biura Wojewody Karolina Bogusz. W związku z tym, że była to pierwsza oficjalna wizyta konsula na Podkarpaciu, wojewoda Ewa Leniart zaprezentowała specyfikę i perspektywy rozwoju województwa.

Konsul Walter Braunohler rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie 13 sierpnia 2015 roku. Przed przyjazdem do Polski pracował kolejno w placówkach dyplomatycznych w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku oraz Tajlandii.

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

usa-chce-wspolpracy-z-rzeszowem-az003