REKLAMA

Uroczyste otwarcie nowego budynku Domu Kultury w Rymanowie (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. 28 września 2020 r. to data, która na stałe zapisała się w historii Rymanowa. Tego dnia bowiem miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Domu Kultury. Wydarzenie to połączone było z uroczystością „Złotych Godów” i wręczeniem 22 parom medali za długoletnie pożycie małżeńskie.


foto: nadesłane

Spotkanie rozpoczęła koncelebrowana msza św. w intencji Jubilatów, która odprawiona została w rymanowskim kościele parafialnym. Następnie Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się przed budynek Domu Kultury, gdzie wszystkich zebranych powitał Wojciech Farbaniec – burmistrz Gminy Rymanów. W krótkich słowach przedstawił on historię powstania nowego obiektu i zaprosił do symbolicznego przecięcia wstęgi panów Piotra Uruskiego i Piotra Babinetza – posłów na Sejm RP, Jana Pelczara – starostę krośnieńskiego, Andrzeja Pitrusa – przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie, Andrzeja Grygla z firmy GRAND z Korzennej k. Nowego Sącza, wykonawcę obiektu i panią Danutę Litarowicz – dyrektora GOK.

– Gratuluję Gminie Rymanów skutecznego pozyskiwania środków na realizację kolejnych inwestycji. Niedawno otwieraliśmy zespół basenów, w poniedziałek miało miejsce otwarcie nowego Domu Kultury w Rymanowie! – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

A to nie koniec inwestycyjnej ofensywy w gminie Rymanów. – W realizacji jest budowa stadionu i gruntowna przebudowa płyty rynku. O kolejnych inwestycjach sportowych rozmawialiśmy podczas otwarcia – dodaje poseł.


foto: nadesłane

Otwarcie nowego budynku GOK połączone było z uroczystością 50-lecia pożycia małżeńskiego. Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec zaprosił wszystkich zebranych do sali widowiskowej, gdzie tegoroczni Jubilaci uhonorowani zostali medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W imieniu wszystkich odznaczonych głos zabrała i podziękowała za pamięć i życzenia pani Janina Bolanowska – mieszkanka Sieniawy. W przemowach zaproszonych gości nie zabrakło także miłych słów i życzeń dla władz gminy i gospodarzy oddawanego do użytkowania obiektu. Kolorytu całej uroczystości dodał koncert w wykonaniu Kapeli Ludowej „Rymanowianie”.

źródło: GOK Rymanów / red.
foto: GOK Rymanów


30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)