REKLAMA

UR zrealizuje program Erasmus+ z 7 państwami

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało pozytywną opinię na wniosek Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Uczelnia będzie mogła współpracować w ramach programu Erasmus+ z aż siedmioma państwami.

prezydent_komorowski_debata_studenci_uniwersytet_rzeszowski_030

Foto: archiwum Rzeszów24.pl 

Erasmus+ zakłada wymianę studentów oraz pracowników uczelni pomiędzy placówkami, biorącymi udział w projekcie. Studenci uczestniczą w takiej wymianie przez jeden semestr. Uniwersytet Rzeszowski współpracował przez ostatnie dwa lata z Ukrainą, a od roku z Chinami. Teraz do tych krajów dołączą: USA, Armenia, Azerbejdżan, Serbia i Gruzja.

Erasmus+ to okazja do zdobywania doświadczenia przez studentów i pracowników uczelni. Pozwala również na poznawanie innych kultur. Istotną kwestią programu jest nawiązywanie kontaktów pomiędzy ośrodkami naukowymi.

W poprzednim roku akademickim UR odwiedziło 56 studentów z zagranicy.  Ośmiu studentów rzeszowskiej uczelni  zostało przyjętych na Ukrainie oraz w Chinach. Po wydaniu opinii przez ministerstwo, będą oni mieli większe szanse na wzięcie udziału w Erasmusie.

28-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ur-zrealizuje-program-erasmus-z-7-panstwami-5583rz3kc