REKLAMA

UR odnosi się do słów pracownicy będącej przeciwko szczepionkom

Dyskusje na temat szczepionek prowadzone są przez coraz większe grono osób. Jedną z nich była wykładowczyni Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia poczuła potrzebę odniesienia się do jej wypowiedzi, z których wynika, że jest ona przeciwniczką szczepień.

fot. Pixabay

Uniwersytet Rzeszowski wydał oficjalne stanowisko, podpisane przez rektora uczelni, w którym odnosi się do słów dr hab. Agnieszki Banaś-Ząbczyk, pracującej na Wydziale Medycznym tej uczelni. W swoich wypowiedziach zajmowała ona stanowisko przeciwniczki szczepionek.

W oświadczeniu Uczelnia zaznacza, że jest zwolennikiem wolności słowa i nie ponosi odpowiedzialności za prywatne przekonania swoich pracowników. Niemniej jednak Uniwersytet zastrzega, że nie może tolerować głoszenia przez swoich pracowników teorii nieudowodnionych naukowo. Motywuje to staniem na straży rzetelności naukowej i jakości badań. Możemy również dowiedzieć się, że wolności wypowiedzi zawsze towarzyszy odpowiedzialność za wypowiedziane słowa.

Uniwersytet nie zamierza ograniczać się jedynie do wydawania oświadczeń. W związku z tym rozpocznie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Do sprawy na swoim profilu Facebookowym odniosła się sama zainteresowana:

30-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ur-odnosi-sie-do-slow-pracownicy-bedacej-przeciwko-szczepionkom-rz5ap