REKLAMA

UR będzie współpracował z Chinami

RZESZÓW / PODKARPACIE. Uniwersytet Rzeszowski podpisał kolejne porozumienie z uniwersytetem z Chin. Partnerem porozumienia w sprawie współpracy naukowej został Dongguan University of Technology reprezentowany przez Prorektora, prof. Ma Hongwei.

a

foto: archiwum rzeszow24.pl

W obecności Senatora RP, prof. Aleksandra Bobko, JM Rektor UR, prof. Sylwester Czopek podpisał dwustronne porozumienie z Prorektorem Uniwersytetu w Dongguan. Współpraca między ośrodkami akademickimi będzie m.in. dotyczyła wzajemnej wymiany wykładowców i pracowników naukowych, wspólne prowadzenie badań z obszaru nauk technicznych, współorganizację konferencji, wymianę doświadczeń i podręczników, jak również wzajemnej wymiany doświadczeń związanych z planowaniem, organizacją i realizacją procesu dydaktycznego. Ważnym elementem współpracy będzie również wymiana studentów oraz realizacja projektów badawczych.

Językiem wykładowym we wspólnie realizowanych przedsięwzięciach będzie język angielski.

Pozyskiwanie partnerów do współpracy naukowej z regionów takich jak Chiny jest niezwykle cenne dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prawdziwa nauka wymaga nieustannego poszerzania horyzontów i zdobywania zróżnicowanych doświadczeń. Dynamika rozwojowa Chin i, choćby przez wzgląd na aspekt kulturowy, odmienność od tego, co jest charakterystyczne dla naszego kręgu kulturowego jest nie do przecenienia – podsumowuje spotkanie prof. Marek Koziorowski, Prorektor UR ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

19-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ur-bedzie-wspolpracowal-z-chinami