REKLAMA

Uprawiali konopie w wynajętym domu (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z Rzeszowa zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Plantację założyli i prowadzili w wynajmowanym domu dwaj rzeszowianie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 161 krzewów konopi oraz ponad 260 gramów marihuany.

Informacje o prowadzonej uprawie uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Z zebranych informacji wynikało, że dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 38 i 44 lat, w wynajętym domu przy ulicy Warneńczyka, założyli i prowadzili uprawę konopi.

W poniedziałek policjanci udali się na miejsce. W tym czasie do domu przyjechało dwóch podejrzewanych mężczyzn. Gdy wychodzili z domu zostali zatrzymani przez policjantów. Podczas przeszukania budynku policjanci ujawnili plantację. Profesjonalnie prowadzona uprawa wyposażona była we wszystkie niezbędne urządzenia, łącznie z elektronicznymi miernikami wilgotności i temperatury.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 161 sztuk krzewów konopi oraz cały znajdujący się tam sprzęt. Znaleźli również ponad 260 gramów marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowego. Na podstawie zebranego materiału przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty uprawy roślin konopi i posiadania narkotyków. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w środę wszczął śledztwo w sprawie. Po przesłuchaniu podejrzanych zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w kwocie po 8 tys. złotych.

KWP

08-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

uprawiali-konopie-w-wynajetym-domu-film-zdjecia