REKLAMA

Upały nie odpuszczają. OIP w Rzeszowie apeluje o skracanie czasu pracy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z utrzymującą się falą upałów Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie przypomina o obowiązku zapewnienia przez pracodawców darmowych zimnych napojów dla pracowników. Apeluje także o skrócenie czasu pracy.

Przechwytywanie_88

Foto: pixabay.com

Upały nie odpuszczają. Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie przypomina pracodawcom o obowiązku zapewnienia zimnych napojów pracownikom. Mają być one dostępne w ciągu całej zmiany roboczej, w ilości zaspokajającej potrzeby pracujących, gdy temperatura w pomieszczeniach pracy przekracza 28 stopni Celsjusza, a na otwartej przestrzeni 25 stopni Celsjusza.

Osoby wykonujące prace brudzące na otwartej przestrzeni w wysokiej temperaturze, pozbawione dostępu do bieżącej wody, muszą mieć zapewnione do celów higienicznych, co najmniej 90 litrów wody dziennie.

Jednocześnie zwracamy się do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin, a także o zabezpieczenie pomieszczeń i stanowisk pracy przed niekontrolowanym nagrzewaniem poprzez zastosowanie rolet, żaluzji, urządzeń nawiewnych lub klimatyzacji – czytamy na stronie OIP w Rzeszowie.

– Przypominamy, że temperatura w miejscu pracy człowieka wpływa na jego wydajność, samopoczucie i zdrowie, a praca w wysokich temperaturach może prowadzić do odwodnienia, wyczerpania cieplnego bądź udaru cieplnego. W skrajnych przypadkach może również zagrażać życiu – informuje Okręgowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie.

Źródło: rzeszow.pip.gov.pl

14-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

upaly-nie-odpuszczaja-oip-w-rzeszowie-apeluje-o-skracanie-czasu-pracy-5621-00r2kc