REKLAMA

Unihokeiści z Podkarpacia walczą o awans do ekstraligi. W weekend mecze o wszystko (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sezonie 2014/2015 w rozgrywkach I ligi unihokeistów uczestniczy zespół Taurus AZS Politechnika Rzeszowska. Choć początek rozgrywek nie należał do udanych, reprezentanci stolicy Podkarpacia wciąż mają szansę na awans do kolejnego etapu. W najbliższy weekend, trzeba jednak wygrać dwa mecze z Prusem Żary.

Tomasz Sokołowski

Aktualnie na Podkarpaciu istnieje jeden klub grający w lidze prowadzonej przez Polski Związek Unihokeja, Taurus AZS Politechnika Rzeszowska. Drużyna jest beniaminkiem I ligi, ale jej skład tworzą zawodnicy, którzy w swoim sportowym CV mają kilkuletnie występy na tym poziomie. Skład zespołu liczy 20 zawodników. Najwięcej – 8, pochodzi z Sanoka: Michał Ambicki, Maciej Ambicki, Radosław Bomba, Hubert Popiel, Paweł Muszański, Maciej Wójtowicz, Michał Leś i Michał Janik. 7 zawodników pochodzi z Pustkowa: Adrian Ćwik, Jakub Sołowski, Maciej Kita, Maciej Struzik, Wojciech Siedlecki, Andrzej Bielański i Kamil Dudek. W drużynie są również: Mateusz Rakuś (Sokołów Małopolski), Jakub Nowak (Krosno), Daniel Herman (Żurawica) i Konrad Salewski (Hrubieszów). Grającym trenerem drużyny jest Arkadiusz Rogowski (Rzeszów), zaś opiekunem mgr Ryszard Konieczny (nauczyciel akademicki Politechniki Rzeszowskiej).

Wiele zawdzięczamy Arkowi (Rogowski – przyp. red.), który zorganizował drużynę i zaprosił do współpracy między innymi unihokeistów z Sanoka. Cieszymy się, że możemy być częścią zespołu. Myślę, że nasze doświadczenie zdobyte na I-ligowych parkietach pomaga drużynie podczas toczonej obecnie rywalizacji – mówi Michał Leś, zawodnik Taurus AZS Politechnika Rzeszowska, wcześniej gracz drużyny z Żurawicy (I liga).

Rywalami klubu z Rzeszowa są zespoły: UKS Prus Żary oraz UKS Multi-75 Killers Kraków. Na razie lepiej radzą sobie przeciwnicy:

UKS Prus Żary – Taurus AZS Politechnika Rzeszowska 9:8
UKS Prus Żary – Taurus AZS Politechnika Rzeszowska 10:6

Podkarpacka drużyna zagrała jednak w poważnym osłabieniu, ponieważ sędziowie nie dopuścili do gry aż 8 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. W konsekwencji TAURUS AZS miał tylko 3 zawodników na zmianę, a w bramce musiał stanąć zawodnik z pola. To niestety odbiło się na wynikach obydwu pojedynków.

Taurus AZS Politechnika Rzeszowska – UKS Multi-75 Killers Kraków 5:8
Taurus AZS Politechnika Rzeszowska – UKS Multi-75 Killers Kraków 9:10

Tabela grupy południowej I ligi (miejsce, punkty, bramki):

1. Multi-75 Killers Kraków     –     17    6    45-29
2. UKS Prus Żary     –     7    6    34-41
3. Taurus AZS Politechnika Rzeszowska     –     0    4    28-37

Tabela grupy północnej I ligi (miejsce, punkty, bramki):

1. UKS Fenomen Babimost     –     14    6    76-37
2. UKS Ósemka Wejherowo     –     13    6    51-35
3. UKS Zryw Dziekanów Leśny     –     12    8    48-52
4. UKS Kołaczkowo     –     3    8    38-89

W kolejnym etapie, zespół z 1. miejsca w grupie południowej zagra (do dwóch zwycięstw) z drużyną, która zajmie 2. miejsce w grupie północnej i odwrotnie. Rywalizacja finałowa wyłoni klub, który awansuje bezpośrednio do elity. Przegrany zagra baraż z siódmym zespołem ekstraligi.

W najbliższy weekend, unihokeiści Taurusa rozegrają dwa mecze z drużyną UKS Prusa Żary. Żeby myśleć o awansie do ekstraligi rzeszowska drużyna potrzebuje dwóch zwycięstw. Konieczne będzie również wywiezienie choćby jednego punktu z Krakowa, podczas dwóch styczniowych spotkań rewanżowych.

Mimo czterech dotychczasowych porażek nie poddajemy się. Cały czas mamy szansę na drugie miejsce w grupie i awans do kolejnej fazy rozgrywek. W sobotę i w niedzielę zrobimy wszystko, żeby te szanse przedłużyć – mówi Arkadiusz Rogowski, grający trener drużyny Taurus AZS Politechnika Rzeszowska.

Ciężko pracujemy na treningach, kładziemy również nacisk na konsolidację drużyny. Coraz lepiej się dogadujemy i rozumiemy na parkiecie. Faktycznie, początek sezonu nie był udany, ale cały czas mocno wierzymy w sukces – deklaruje Michał Leś.

Zespół Taurus AZS Politechnika Rzeszowska wspiera samorząd województwa podkarpackiego.


dsc_8634

Picture 1 of 10

 

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: archiwum zespołu

11-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

unihokeisci-z-podkarpacia-walcza-o-awans-do-ekstraligi-w-weekend-mecze-o-wszystko-zdjecia-ts007