REKLAMA

UM Rzeszowa: Od piątku nowe zasady rejestracji pojazdów

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Zniesiony został obowiązek wymiany dowodu rejestracyjnego ze względu na brak miejsca na wpis okresowych badań technicznych – podaje Urząd Miasta Rzeszowa. Przepisy obowiązują od piątku 4 grudnia.

pixabay_1

Foto: pixabay.com

Jak informuje rzeszowski ratusz, od 4 grudnia br. wymiana dowodu rejestracyjnego pojazdu następuje tylko wtedy, gdy właściciel pojazdu wyrazi taką wolę. Wymiana odbywa się na dotychczasowych zasadach, czasowej rejestracji pojazdu dokonuje organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce stałego zamieszkania (siedzibę) lub czasowego zamieszkania właściciela pojazdu. Czasowej rejestracji może dokonać również organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce zakupu pojazdu lub jego odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Również od piątku właściciele pojazdu samochodowego zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem motocykla, mogą wnioskować do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu o wydanie dodatkowej zalegalizowanej tablicy rejestracyjnej do oznaczenia bagażnika zakrywającego tylną tablicę rejestracyjną. Dodatkowa tablica rejestracyjna posiada ten sam numer rejestracyjny, co numer rejestracyjny pojazdu samochodowego.

Pozostałe zmiany reguluje Ustawa z dnia 14 sierpnia 2020 roku o zmianie Ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2020.1517).

Informujemy ponadto, że od 5 grudnia 2020 roku kierujący pojazdem, który posiada dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem wydany w Polsce, nie będzie musiał mieć przy sobie tego dokumentu podczas poruszania się po terenie naszego kraju – zakomunikował Urząd Miasta Rzeszowa.

W przypadku posiadania dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem innego, niż wydane w kraju prawo jazdy albo pozwolenie na kierowanie tramwajem, nadal będzie trzeba mieć ten dokument przy sobie i okazywać go na żądanie uprawnionego organu.

Źródło: UM Rzeszowa

04-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

um-rzeszowa-od-piatku-nowe-zasady-rejestracji-pojazdow-532-00r2kc