REKLAMA

Ulice Rzeszowa zamienią się w plan filmu akcji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pościgi ulicami miasta, międzynarodowa obsada i kilkumilionowy budżet – najnowszy projekt filmowy Łukasza Roga – „Rage of Stars” będzie ogromnym przedsięwzięciem.Rzeszowski reżyser znalazł inwestorów, zatrudnił już aktorów i jest gotowy do zdjęć. Co to znacza dla mieszkańców Rzeszowa? Kiedy i gdzie zobaczymy produkcję?

GB230628KPlr-03

Bardzo się cieszę, z tej filmowej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w to wszystko, co realizujemy w Rzeszowie w ostatnim czasie. Ten projekt to łączenie sił: potencjału artystycznego, finansowego, ale też takiego patriotyzmu lokalnego. To wszystko ma się składać na to, czym chcemy mieszkańców Rzeszowa cieszyć: życiem kulturalnym na odpowiednim poziomiepowiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas środowej konferencji rozpoczynającej produkcję filmu.

Podkreślił, że nieprzypadkowo konferencja miała miejsce w Kinie Zorza, które znajduje się w budynku od niedawna należącym do miasta. Dodał, że wsparcie takich projektów jest niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście ubiegania się Rzeszowa o status Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Milionowa, kinowa produkcja na ulicach Rzeszowa Film „Rage of Stars” ma być pełnometrażowym rozwinięciem debiutanckiego dla Łukasza Roga obrazu „No Stars Anymore” z 2021 roku. Był to amatorski film z gatunku sci-fi, a nowa produkcja ma opierać się na tej samej historii, ale z większym budżetem i bardziej profesjonalnym podejściem.

Rozbudowaliśmy scenariusz filmowy, wszystko jest gotowe. Zaczynamy kręcić już w najbliższy
poniedziałek. Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcjązapowiedział Łukasz Róg, reżyser, producent filmowy.

Większość scen będzie kręcona w Rzeszowie.

Ale utrudnienia na drogach będą niemal niezauważalne, bo planujemy pracować głównie późną nocąpodkreśla reżyser. Zdjęcia będą powstawały m.in. na ul. Dworaka (27 i 28 lipca, w godzinach 2-3 w nocy) czy na terenie Politechniki Rzeszowskiej (Powstańców Warszawy, 7 i 26 lipca, a także 3 i 4 sierpnia). Organizatorzy mają zadbać o to, by plan zdjęciowy został odpowiednio oznaczony oraz zabezpieczony.

„Łukasz wysoko mierzy, tak jak my”

Część zdjęć powstanie również w nowym basenie przy ul. Matuszczaka, a także na Stadionie Miejskim Stal i na terenie firmy Fibrain. Ta ostatnia w ogromnej mierze przyłożyła się do tego, żeby Łukasz Róg mógł zrealizować ten projekt.

Jako grupa Fibrain od wielu lat wspieramy projekty, które mają szansę zaistnieć na całym świecie. Łukasz wysoko mierzy, marzy tak jak my, więc postanowiliśmy pomóc spełnić mu jego marzenie i zrobić coś dobrego dla Rzeszowa i Podkarpacia – powiedział Rafał Kalisz, prezes firmy Fibrain.

Zdjęcia mają zakończyć się razem z końcem sierpnia. Film zostanie wydany w 2024 roku i jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można go zobaczyć. Wystąpią w nim m.in.: Andrea Tivadar, Elijah Rowen, Jack McEvoy, Jord Knotter, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska-Sakai.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcia: Grzegorz Bukała UM Rzeszowa


28-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)