REKLAMA

Ulica Makuszyńskiego w Rzeszowie będzie przebudowana

RZESZÓW / PODKARPACIE. Szykują się roboty na ulicy Makuszyńskiego. W planach są dwie ważne inwestycje. Pierwsza to budowa kanalizacji deszczowej, która ma rozwiązać problem z nadmiarem wody przy opadach deszczu, czy roztopach. Drugie zadanie dotyczy opracowania dokumentacji projektowej na rozbudowę tej drogi.

makuszynskiego1

Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Przetarg na budowę kanalizacji deszczowej na Makuszyńskiego został już ogłoszony. Oferty można składać do 18 maja. Na inwestycję urząd miasta ma już zarezerwowane w budżecie prawie trzy miliony złotych.

Budowa odwodnienia na Makuszyńskiego jest częścią większego projektu. Pierwszy etap był realizowany w 2019 roku na ulicy Gościnnej, a teraz drugi ma być przeprowadzony na Makuszyńskiego.

Kanalizacja odprowadzająca wodę opadową ma być wykonana na długości kilometra i zostanie wpięta do wybudowanej już infrastruktury na ul. Gościnnej. Prace powinny się rozpocząć zaraz po wyłonieniu wykonawcy, który będzie miał rok na wszystkie roboty.

Drugim etapem jest przebudowa ulicy Makuszyńskiego. Na razie został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie wraz z uzyskaniem ZRID-u oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych.

Projekt ma dotyczyć rozbudowy Makuszyńskiego na długości kilometra, poszerzenia jezdni do 6 metrów oraz budowy chodnika, przebudowy oświetlenia i rozbudowy skrzyżowań. Na oferty firm projektowych miasto czeka do 17 maja.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

11-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.