REKLAMA

Ulica 3 maja, jakiej nie znacie. W sobotę “Spacer po Pańskiej”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Chcesz przenieść się w czasie i poczuć klimat XIX wieku? 19 grudnia przyjdź na “Spacer po Pańskiej”. Na ul. 3 maja (dawniej ul. Pańska) będziesz mógł zobaczyć jak żyło się ponad 100 lat temu i skosztować domowego, karpackiego jadła. Dowiedz się więcej!

Imprezę organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie wraz z Estradą Rzeszowską. Podróż do przeszłości odbędzie jedna z najbardziej znanych ulic Rzeszowa – ul. 3 maja, nazywana niegdyś ul. Pańską.

Podczas “Spaceru po Pańskiej” będzie można skosztować wyśmienitych, pieczonych ziemniaków, pooglądać sceny teatralne przedstawiające XIX-wieczne życie, a także skorzystać z usług powozu konnego.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli wystawę starych przedmiotów, która będzie dostępna w budynku I LO. W sobotnią imprezę zaangażowanych jest bardzo wielu uczniów rzeszowskiego ogólniaka, którzy realizują projekt “Młodzież dla Miasta“.

Początek zabawy, będącej z pewnością gratką nie tylko dla miłośników historii, o godzinie 11:00.

(az)

18-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ulica-3-maja-jakiej-nie-znacie-w-sobote-spacer-po-panskiej-az003