REKLAMA

KORONAWIRUS. Ulgi i odroczenia czynszu dla rzeszowskich przedsiębiorców!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa podpisał tak zwany “Pakt dla przedsiębiorców”. Umożliwia on rzeszowskim przedsiębiorcom możliwość ubiegania się obniżenie czynszu w czasie epidemii koronawirusa oraz odroczenie terminu jego spłaty. Warunkiem koniecznym jest wynajmowanie lokalu komunalnego.

Urząd Miasta Rzeszowa

Foto: BIP Miasta Rzeszowa

Aby wspomóc rzeszowskich przedsiębiorców, którzy utracili dochody spowodowane epidemią koronawirusa oraz wynajmują pod działalność lokale komunalne, prezydent Rzeszowa podpisał 19 marca tzw. „Pakt dla przedsiębiorców” –  zarządzenie o pomocy dla tych osób.

1. Osoby prowadzące działalność w lokalach komunalnych, które na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca br. musiały obowiązkowo zamknąć lokale, mogą starać się o odroczenie spłaty czynszu o 6 miesięcy (np. za marzec zapłacą we wrześniu, za kwiecień w październiku itp.). Dodatkowo mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 80 procent w okresie trwania stanu epidemicznego.

2. Osoby, które dobrowolnie zrezygnowały z prowadzenia działalności w lokalach komunalnych ze względu na zagrożenie zakażenia się i przez to utraciły całość lub część dochodów mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 50 procent na okres trwania stanu epidemicznego. Musza jednak udokumentować obniżenie dochodów np. na podstawie raportów kasowych.

4. Wszystkie sprawy będą rozpatrywane indywidualnie.

5. Wnioski należy kierować od piątku 20 marca drogą elektroniczną na adres e-mail: bgm@bgm.erzeszow.pl.

6. W razie potrzeby osoby zainteresowane są proszone kontakt telefoniczny pod numerem tel. 17 875 46 95.

Źródło: UM Rzeszowa

20-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ulgi-i-odroczenia-czynszu-dla-rzeszowskich-przedsiebiorcow-4488-00r2kc