REKLAMA

Ulgi dla niedowidzących w MPK, obniżki cen śmieci czyli co radni uchwalili

RZESZÓW.  Radni zdecydowali, że należy przywrócić niedowidzącym i ich przewodnikom darmowe przejazdy w autobusach MPK, a także, że ci, którzy mieszkając samotnie lub w rodzinach trzyosobowych w domach jednorodzinnych, zapłacą mniej za wywóz śmieci.

W styczniu zniesiono ulgi na przejazdy dla niedowidzących i ich przewodników, jednak radni stwierdzili, ze doszło do nieporozumienia i przywrócili wczoraj ulgi. Radni tłumaczyli się, że oparli się na zdaniu dyrektora ZTM, który z resztą nie pełni już swojej funkcji.

Darmowe przejazdy dla niedowidzących i ich opiekunów przywrócono jednogłośnie. Aby potwierdzić stan niepełnosprawności, przy korzystaniu z transportu miejskiego należy mieć ze sobą  orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, legitymacja wystawiona przez ZTM, bądź legitymacja Polskiego Związku Niewidomych.

radni

Radni zajęli się też śmieciami i opłatami za ich wywóz. Mieszkańcy domków jednorodzinnych jako osoby samotne lub do 3 osób zapłacą mniej od 1 stycznia 2015 r. Obecnie osoby samotnie mieszkające, płacą tyle co rodziny dwuosobowe (30 zł posegregowane i 46 zł nieposegregowane) , natomiast rodziny trzyosobowe tyle samo, co czteroosobowe (46 zł posegregowane i 69 zł nieposegregowane).

Od stycznia samotne osoby zapłacą za śmieci posegregowane 15 zł a za nieposegregowane 22 zł, natomiast rodziny trzyosobowe 40 zł za posegregowane i 60 zł za nieposegregowane.

27-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ulgi-dla-niedowidzacych-w-mpk-obnizki-cen-smieci-czyli-co-radni-uchwalili